Daily Shaarli

All links of one day in a single page.

September 1, 2022

Rakousko na elisan.cz

Rakousko patří, pochopitelně spolu s Itálií, k nejoblíbenějším alpským zemím mezi českými turisty. Rakouské Alpy patří již několik desetiletí k nejpopulárnějším destinacím pro zimní dovolenou, lyžování a další zimní sporty. Mnoho Čechů už si zimu bez možnosti zalyžovat si v Alpách ani nedokáže představit.

V Rakousku se lyžuje v nadmořských výškách od necelých 500 metrů až do bezmála 3 a půl kilometru. Rakousko se může pochlubit asi osmi desítkami větších či menších lyžařských oblastí, jež zahrnují bezmála osm stovek zimních lyžařských středisek.

Rakouské Alpy jsou známé trendem integrace jednotlivých skiareálů do větších lyžařských celků, v nichž platí jeden společný skipas. Návštěvníci takové oblasti pak mohou lyžovat ve vícero skiareálech dle libosti. A na všechny lanovky a vleky jim platí jediná permanentka. Největší lyžařskou oblastí v Rakousku je Ski Amadé, rozkládající se v spolkových zemích Salcbursko a Štýrsko.

Vedle sjezdového lyžování si Rakousko získalo taktéž pověst země, zaslíbené lyžování běžeckému. Takřka v každém rakouském lyžařském středisku mají jeho návštěvníci možnost využívat upravované a značené běžecké trasy. A to jak na klasický styl, tak i bruslení.

Možností, kam se dá do Rakouska cestovat na zimní dovolenou, nebo třeba jen na prodloužený víkend, je skutečně mnoho. Záleží na konkrétním jedinci, jaké jsou jeho požadavky, co od pobytu v Rakousku očekává a v neposlední řadě i jak daleko je ochoten cestovat. Nejbližší lyžařská střediska v Rakousku leží jen necelé tři hodiny jízdy z jižních Čech. Vysokohorské lyžařské oblasti, co nabízí třeba spolková země Tyrolsko, však vyžadují delší cestování.

Každopádně pokud se rozhodnete strávit svou zimní dovolenou právě v Rakousku, můžete se spolehnout, že nebudete odjíždět zklamaní. Rakousko patří plným právem ke světové lyžařské špičce. Není se tedy vůbec co divit, že právě z Rakouska pochází též mnoho šampionů jak ve sjezdovém, tak běžeckém lyžování.